KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12815049

nr 1281 5049

Carl Bloch

(1834-1890), Danmark

Etsning, Signerad i tryckplåt Motivet: 17x27,5 cm

Carl Bloch, dansk bildkonstnär född 1834, Köpenhamn, död 1890, Köpenhamn.

Utrop:

500 kr

måndag 14 oktober 2019
kl 18:25:49

Carl Bloch

Läs mer om Carl Bloch